دنیای تکنولوژی

افتتاح پارک علم و فناوری ICT کشور

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

افتتاح پارک علم و فناوری ICT کشور

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶

نخستین پارک علم و فناوری تخصصی کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات(ICT) افتتاح شد.با ای تی زیرون همراه باشید.

این پارک به عنوان معتبرترین مرکز توسعه کسب و کار وبا هدف استقرار و همکاری شرکت های داخلی و بین المللی با حضور وزرای ارتباطات و علوم اقایان محمود واعظی و محمد فرهادی و همچنین استاندار البرز در روز یکشنبه مورخ ۸ مرداد ماه در البرز افتتاح شد.

افتتاح پارک علم وفناوری
افتتاح پارک علم وفناوری

 نخستین پارک علم وفناوری ICT کشور علاوه بر زیرساخت های قانونی مطرح در قوانین کشوری که به شرکت های فناور مستقر در پارک حق استفاده از مزایای منطقه آزاد را می دهد از زیر ساخت های مالی، ارتباطاتی و آزمایشگاه های مدرن برخوردار خواهد بود. این پارک علم و فناوری در زمینی به وسعت ٢۴ هکتار در کیلومتر ٢۶ بزرگراه تهران – کرج واقع شده هست.

و طی برنامه زمان بندی قرار هست تا خرداد ۹۷ در تراز بناهای فاخر اداری بازسازی شود و در اختیار شرکت های متقاضی قرار گیرد و همچینین قرار هست تا سال ۱۴۰۰، ۵۴ شرکت  در این پارک مستقر شوند که از امروز نخستین فراخوان عمومی برای استقرار شرکت های متقاضی اعلام عمومی می شود.

برنامه توسعه شرکت های جوان، برنامه شبکه سازی مراکز رشد علم و فناوری و مراکز نوآوری دانشگاه ها، برنامه تضمین خرید در مقابل تضمین کیفیت کالا و خرید خدمات با هدف توسعه نوآوری، برنامه بین المللی سازی از طریق پروژه های پیشران برنامه نوآوری باز (نوآوری با شما، تولید و فروش با ما) از طریق سازمانهای توسعه ای مستقر در پارک، برنامه جذب و حفظ استعدادهای برتر (برنامه کار و زندگی)، برنامه مهاجرت به داخل متخصصان و استعدادهای برتر ایرانی ساکن خارج از کشور،از جمله برنامه های این پارک اعلام شده هست.

علم وفناوری-محمد فرهادی
پارک علم وفناوری-محمد فرهادی

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح نخستین پارک علم و فناوری آی تی سی کشور در استان البرز گفت :

با افتتاح پارک های علم فناوری از حقوق صاحبان ایده و خلاقیت حمایت می شود و در این پارک ها ایده به محصول و ثروت تبدیل می شود .
فرهادی افزود : با احداث چنین مجموعه هایی در بهبود محصولات و بالابردن سطح استاندارهای محصولات فناوری و ارتباطات و گسترش ارتباط بین صنعت و دانشگاه گام های خوبی برداشته شده هست .

وی گفت :

دانشگاه ها باید نسل سومی شوند و نیروی متخصص و باتجربه در حوزه کار ایجاد کنند .
فرهادی با اشاره به این که علم نباید فقط برای علم باشد بلکه باید برای ایجاد ثروت باشد افزود :

تعداد شرکت های دانش بنیان کشور بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد هست و این در حالیست که تعداد شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری کشور در سال ۹۲ تن ها ۱۱ شرکت بود و امسال این تعداد به هزار و ۱۲۶ رسیده هست و مراکز نوآوری از ۵۵ مرکز در سال ۹۲ به ۱۳۰ مرکز رسیده هست .

پارک علم و فناوری
افتتاح پارک علم و فناوری

خوانساری رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران هدف این پارک علم و فناوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را تسریع در زنجیره ایجاد شرکت ها و فناوری ها در این حوزه بیان کرد و گفت: پارک فناوری یکی از خطوط مقدم اقتصاد مقاومتی هست که کمک به انتقال و بومی سازی دانش و فناوری و سرمایه می کند و باعث جذب منابع و سرمایه های شرکت های بین المللی در این حوزه می شود.

خوانساری تاکید کرد:

تفاوت عمده ای بین این پارک و پارک های علم و فناوری های دیگر در کشور وجود دارد به طوری که این پارک به عنوان نخستین پارک سمت صنعت در تکمیل ارتباط با بازار ایده های نو فعالیت می کند.

نظرات و پشنهادات خود را با ای تی زیرون در میان بگذارید .