دنیای تکنولوژی

تمام 27 موتور "فالکون هوی" تست می‌شود

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

تمام ۲۷ موتور “فالکون هوی” تست می‌شود

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

تمام ۲۷ موتور احتراق بزرگ‌ترین موشک تاریخ بامداد فردا(پنجشنبه) مورد آزمایشات نهایی قرار می‌گیرد.

به نقل از آر گیگ و به نقل از اسپیس، چند سال هست که موشک “فالکون هوی”(Falcon Heavy) اسپیس‌ایکس بر سر زبان‌ها افتاده هست، چرا که بزرگترین موشک ساخت بشر هست که قرار هست اولین سفر انسان را به مریخ میسر سازد.

پس دیدن نزدیک شدن این موشک به انجام سفر رویایی‌اش هیجان انگیز هست.

این موشک قبل از پرتاب فالکون۹ به همراه محموله “زوما” که روز یکشنبه انجام شد، به صورت عمودی در پد ۳۹A قرار گرفت و اسپیس‌ایکس چند عکس را به همراه یک ویدیو که توسط یک پهپاد گرفته شده بود، منتشر کرد.

“فالکون هوی” به پد بازگشت تا موتورهای احتراق آن در حالت ثابت مورد آزمایش قرار گیرد. این آزمایش بین ساعت ۲۱:۳۰ امشب تا ۳:۳۰ بامداد فردا به وقت ایران امشب انجام می‌شود.

تست آتش ثابت بدان معنی هست که موشک تقریبا برای اولین پرتاب آماده هست. قرار هست این پرواز حامل محموله‌ای شامل یک خودروی “تسلا رودستر” باشد.

در طول این تست، تمام ۲۷ موتور “مرلین” این موشک در حالی که موشک به صورت ثابت در پلت‌فرم پرتاب قرار گرفته، آزمایش خواهد شد.

این فرصتی هست که تمام موتورها را یک بار همزمان تست کنند و روند اولیه پرتاب، فشار، درجه حرارت و جریان سوخت‌رسانی را نظارت کنند.

در صورت موفقیت آمیز بودن این تست می‌توان تاریخ پرتاب را به زودی برنامه‌ریزی کرد. در حال حاضر تاریخ پرتاب برای اواخر ماه ژانویه تنظیم شده هست.

شایعاتی مطرح بود که سرنوشت این پرتاب به دلیل اتفاقی که برای محموله “زوما” افتاد در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت، اما اسپیس‌ایکس اعلام کرد مراحل آماده‌سازی و پرتاب “فالکون هوی” طبق برنامه پیش خواهد رفت.

اسپیس‌ایکس امروز بدون تایید یا تکذیب اینکه مشکل از محموله مخفی “زوما” بوده هست، تصریح کرد که برنامه زمانی “فالکون هوی” تحت تاثیر این موضوع قرار نخواهد گرفت.

انتهای پیام