دنیای تکنولوژی

جزییات فرمور بلندگوی HomePod اطلاعات دقیقی را از آیفون 8 فاش کرد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


اپل هفته گذشته اولین فرمور سازگار با محصول تازه خودش یعنی بلندگوی هوم پاد را در اختیار توسعه دهندگانی که مشغول کار بر روی این دستگاه هستند قرار داد و حالا، دو نفر از توسعه دهنگان پیگیر با بررسی کدهای موجود در این فرمور توانسته اند به مشخصاتی که مرتبط با آیفون ۸ هست دست پیدا کنند.


این بلندگو که قرار هست به کمک دستیار صوتی هوشمند سیری در خانه و یا محل کار کمک دست کاربرانش باشد، در لابه لای کدهای تازه ترین فرمور خود اطلاعاتی را درباره آیفون ۸ داشته که روز گذشته توسط یکی از توسعه دهنگان به نام استیون تروتون اسمیت کاوش شده و حالا لو رفته هست.


 


آیفون 8


 


وی متوجه شده که آیفون ۸ قرار هست به واسطه فناوری مادون قرمز، در شرایط مختلف قادر به تشخیص چهره افراد باشد و به این ترتیب ضریب امنیتی خود را بالا ببرد. این حسگر مادون قرمز در جلوی آیفون و کنار دوربین جا گذاری می شود تا فرآیند باز شدن قفل صفحه نمایشگر را آسان سازی کند. سامسونگ هم از زمان عرضه گلکسی نوت ۷ از چنین فناوری مشابهی استفاده کرده و دقت این صحت سنجی را با استفاده از مادون قرمز بالا برده هست.


 


آیفون 8


 


مدتی بود که شایعه های بسیاری به افزوده شدن چنین حسگری به آیفون ۸ اشاره داشتند و این شرط مطرح شده بود که در صورت عدم موفقیت اپل در یکپارچه سازی تاچ آیدی با نمایشگر، تشخیص چهره جایگزین حسگر اثر انگشت می شود.


موضوع جالب دیگری که این توسعه دهنده از بررسی فرمور هوم پاد متوجه شده، یک تصویر شماتیک از ظاهر آیفون ۸ هست که درست مشابه تصاویر مفهومی این چند هفته اخیر از پرچمدار بعدی اپل از آب در آمده.


انتظار می رود اپل در ابتدای پاییز سه مدل آیفون با نام های آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و یک مدل گران قیمت تر که آیفون ۸ هست را روانه بازار کند. آیفون ۸ با قیمت تقریبی ۱۰۰۰ دلاری ویژگی های تازه تر و فناوری های مدرن تری را یدک خواهد کشید.


 

(۱۰)(۰)