دنیای تکنولوژی

فعالیت کاربران ایرانی در توییتر ممنوع نیست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

فعالیت کاربران ایرانی در توییتر ممنوع نیست

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

۱۳۹۶/۱۱/۰۹

در اخبار داخلی

محمدجواد آذری جهرمی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فعالیت خود در شبکه اجتماعی توییتر گفت که فعالیت کاربران کشورمان در توییتر ممنوع نیست و حکمی در این زمینه صادر نشده هست.او ضمنا توضیحاتی را درباره حمایت از پیام رسان های بومی ارائه کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطاعات بعد از اظهار نظر خود درباره عضویت در شبکه اجتماعی توییتر،در صفحه رسمی خود در اینستاگرام نوشت:

در حاشیه همایش شیراز، یکی از جوانان پرسید چرا وقتی توییتر در ایران فیلتر هست شما خلاف قانون عمل کرده و در آن فعالیت می‌کنید. در پاسخ به آن جوان عزیز گفتم که اطلاق خلاف قانون برای عضویت در توییتر صحیح نیست. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی مردم صادر نکرده‌اند، بلکه فعالیت توییتر در ایران را منع کرده‌اند. صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شان مجلس هست، پس فعالیت کاربران ایرانی در توییتر خلاف قانون نیست.

محمدجواد آذری جهرمی درباره استفاده از فیلترشکن برای فعالیت در توییتر هم اعلام کرده بود که از فیلترشکن استفاده نمی کند.بدین علت که بعضی از افراد با در نظر گرفتن مسئولیت خود،میتوانند بودن فیلتر از اینترنت استفاده کنند.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه پست خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اشاره به حمایت دولت از توسعه پیام رسان های بومی کرد و گفت که شورای عالی فضای مجازی،مصوبه قانونی در این زمینه داشته هست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار دیگر دستگاه ها در آن مامویت های حائز اهمیتی دارند.اقدامات لازم به منظور اختصاص امکانات و حمایت از این شرکتها انجام شده هست و این حمایت ها بعنوان یک تکلیف قانونی و شرعی ادامه خواهد یافت.

 

 

پیام رسان های داخلی توییتر محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات