دنیای تکنولوژی

قارچ، بهترین درمان این بیماری کشنده؛ درمان بسیاری از بیماری‌ها به کمک قارچ

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

قارچ از جمله گیاهانی هست که مصارفی بسیار بیشتر از یک سبزی در آشپزی دارد. این سبزی کم کالری در بسیاری از رژیم های غذایی افرادی که می خواهند وزن کم کنند، وجود دارد.

علاوه بر آن حاوی میزان بالایی سدیم، مواد مغذی، آنتی اکسیدان و بسیاری از ویتامین ها می باشد.

به تازگی دانشمندان پی به این مساله برده اند که قارچ خطر ابتلا به سرطان به خصوص سرطان روده را کاهش می‌دهد. این سبزی می تواند تکثیر سلول های سرطانی را متوقف کرده و از شیوع این بیماری در بدن جلوگیری به عمل آورد

قارچ و سرطان

قارچ

طی یک تحقیق محققان عصاره ای از قارچ را به موش‌های آزمایشگاهی دادند و بر روی آنها آزمایشاتی انجام دادند. آنها دریافتند که موش‌های تحت درمان با این سبزی تومورهای پروستات و یا سلول های توموری که بدن‌شان موجود بود کوچک و تقریبا از بین رفته هست.

این درحالی هست که گروهی از موش‌ها که این رژیم را نداشتند تومورهایشان رفته رفته بزرگ شد. قارچ که میزان زیادی اسید آمینه دارد بهترین غذا برای مقابله با سرطان محسوب می شود.

اسید آمینه می‌تواند التهابات داخلی را درمان کند و التهابات مزمن را آرام سازد.

طبق تحقیقاتی که در مورد مواد‌ غذایی ضد‌ سرطان صورت گرفته هست اسید آمینه توانایی منحصر به فردی در معکوس کردن آسیب های DNA دارد و برای محافظت در برابر بیماری‌هایی مانند سرطان بسیار مفید هست.

خواص دیگر قارچ

قارچ

قارچ ویتامین های بسیاری از جمله ویتامین B  و ریبوفلاوین دارد. بدن انسان جهت حفظ سطح انرژی، ارتقا سلولی و کاهش سطح استرس به این ویتامین نیاز مبرم دارد.

محافظت از سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از وظایف قارچ به شمار می رود چرا که قارچ تاثیرات مثبتی بر روی گلبول های سفید خون دارند.

هنگامی که شما دچار بیماری می شوید نیاز به تقویت بیشتری دارید تا گلبول های سفید خون از بدن در برابر حمله ویروس ها و باکتری ها دفاع کنند.

به این ترتیب بیماری‌هایی همچون آرتریت، بیماریهای قلبی و عروقی و حتی سرطان هم به کمک این سبزی پر خاصیت قابل درمان و یا پیشگیری می باشد. میزان مس و سلنیوم موجود در قارچ نسبت به دیگر مواد غذایی بسیار بالاتر هست.

گلبول های قرمز خون که وظیفه سوخت رسانی و سوخت و ساز بدن را به عهده دارند به کمک سلنیوم پشتیبانی می شوند. ماده سلنیوم نیز به کمک غده تیروئید تولید و در بدن حرکت می کند. این ماده در سلامت تولید مثل نیز نقش به سزایی دارد.

مصرف قارچ تا میزان بسیار بسیار زیادی شما را می تواند از بسیاری از بیماری‌ها به خصوص سرطان دور نگه دارد. در صورتی که این سبزی را کمتر مصرف می کنید لطفا در رژیم روزانه خود قرار دهید چرا که نه تنها ضرری ندارد بلکه از بدن شما محافظت می کند.