دنیای تکنولوژی

نوکیا باز هم دنبال نوستالژی هست، آیا نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE با این مشخصات روانه بازار خواهد شد؟

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

نوکیا ۳۳۱۰ را به یاد دارید؟؟ نوکیا ۳۳۱۰ یکی از گوشی های پرآواره و البته محبوب همین چند سال پیش هست که با بازی هایی مانند Snake و بدنه ای که ضد ضربه شناخته می شد جزو اولین تلفن همراه های محبوب در سرتاسر دنیا به حساب می آمد! چندی پیش شاهد بازگشت دوباره نوکیا ۳۳۱۰ بودیم، اکنون شایعات جدیدی به گوش می رسد که گویا نسخه جدیدتری از نوکیا ۳۳۱۰ قرار هست روانه بازار شود، که با نام نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE شناخته خواهد شد!

NOKIA 3310

در کنگره جهانی موبایل در اوایل سال جاری، HMD Global این گوشی را احیا کرد و در ماه اکتبر، این مدل را به فناوری ۳G مجهز و را راه اندازی کرد. اما برای نوکیا ۳۳۱۰ جذاب تر از ۳G چیست؟ درست هست نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE !

 

شایعات راجع به نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE امروز توسط VTECH منتشر شد، که بارها و بارها ثابت شده که منبع معتبری برای شایعات نوکیا هست. بر اساس این نقل از،  YunOS یک سیستم عامل هست که توسط گروه Alibaba ساخته شده و بر اساس پروژه منبع باز اندروید (AOSP)، اجرا می شود.

سیستم عامل YunOS

متاسفانه این بدان معنا نیست که شما قادر به انتقال همه برنامه های کاربردی اندروید مورد علاقه خود به این سیستم عامل هستید ولی امکان دارد بعضی از آنها کار کنند، YunOS در واقع یک ماشین مجازی متفاوت از آنچه در گوشی های اندرویدی یافت می شود هست، هرچند که هر دو از بسیاری از دستورات مشابه استفاده می کند. طبق گفته ویکی پدیا، فروشگاه اپلیکیشن Aliyun نیز ” برنامه های کاربردی اندروید را به صورت پراکنده پشتیبانی میکند، از جمله بسیاری از برنامه های گوگل.”

YunOS تنها برای بازار چین هست، پس این دستگاه را با نسخه Google Play Android نخواهید دید. البته این نقل از هنوز نشر داده نشده هست، اما ما همیشه می توانیم امیدوار باشیم که HMD یک مدل بین المللی از نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE که نسخه با سیستم عامل آشنا تری دارد تولید شود.

فارغ از اتصال ۴G و YunOS، این گوشی هنوز هم یک صفحه نمایش ۲٫۴ اینچی با ابعاد ۱۱۷x52.4×۱۳٫۳۵mm دارد و دارای باتری ۱۲۰۰ مگاهرتز هست. بر اساس نقل از، نوکیا ۳۳۱۰ ۴G LTE می تواند در چند هفته بعد از رویداد CES راه اندازی شود و در کنار نوکیا ۹ و نوکیا ۶ جدید عرضه خواهد شد.


به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید