دنیای تکنولوژی

وقتی گوشی دست کمی از لپ‌تاپ ندارد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

وقتی گوشی دست کمی از لپ‌تاپ ندارد

دسته بندی : تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

شرکت سامسونگ شروع به تولید انبوه تراشه حافظه با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت کرده هست تا دیگر نیاز به خالی کردن فضا روی گوشی نباشد.

به نقل از آر گیگ و به نقل از انگجت، سامسونگ تولید انبوه اولین حافظه ذخیره‌سازی داخلی ۵۱۲ گیگابایتی جهان (eUFS) را آغاز کرده هست، به این معنی که گوشی‌های پرچمدار آن حالا دو برابر سال گذشته ظرفیت خواهند داشت.

آخرین پرچمدار سامسونگ با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت روانه بازار شده هست.

گوشی‌های با تراشه‌های جدید می‌توانند تا ۱۳۰ ویدئوی ۱۰ دقیقه‌ای با کیفیت UHD ذخیره کنند که حدود ۱۰ برابر توانایی گلکسی ۸ هست.

توانایی خواندن و نوشتن عملکرد نیز تقویت شده هست. سرعت خواندن و نوشتن به ترتیب به ۸۶۰ مگابایت در ثانیه و ۲۵۵ مگابایت در ثانیه خواهد رسید.

البته این افزایش نسبت به تراشه ۲۵۶ گیگابایتی چشمگیر نیست، اما انتقال یک ویدئوی ۵ گیگابایتی با کیفیت HD به هارد دیسک تنها حدود ۶ ثانیه به طول خواهد انجامید. این میزان، بیش از هشت برابر سریع‌تر از سرعت انتقال یک کارت microSD استاندارد هست.

این تراشه همچنین دارای سرعت خواندن تصادفی ۴۲ هزار عملیات ورودی/خروجی در ثانیه (IOPS) و سرعت نوشتن ۴۰ هزار IOPS هست.

سامسونگ نسخه‌های قبلی این فناوری را در بازار خودرو بکار می‌گیرد، زیرا خودروها به‌زودی نیاز به ثبت و ضبط حجم بالای داده‌های سنسورها دارند.

اما در حال حاضر سامسونگ می‌گوید که در این زمان، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های نسل بعدی بهترین نامزدها برای تعبیه تراشه جدید هستند و این شرکت قصد دارد به طور پیوسته حجم تولید انبوه این تراشه را برای پاسخگویی به تقاضای بالا برای ذخیره‌سازی اطلاعات در تلفن‌های همراه پیشرفته افزایش دهد.

انتهای پیام