دنیای تکنولوژی

چگونه اعتیاد به گوشی موبایل مان را ترک کنیم؟ تا دیر نشده حتما بخوانید!

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

این روزها زیاد می شنویم: او اعتیاد به گوشی موبایلش دارد. امروزه تلفن همراه جزء جدایی ناپذیر زندگی شده هست. در واقع خیلی از آدم ها اعتیاد به گوشی دارند. کافی هست تلفن همراه تان واقعا همراه تان نباشد تا احساس خلاء و سردرگمی کنید. انگار چیزی گم کرده اید. ولی کافی هست فقط چند ساعتی آن را کنار بگذارید. احساس آرامشی که تجربه می کنید غیرقابل توصیف هست. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که اعتیاد به گوشی تلفن همراه دارید حتما مقاله امروز نت نوشت را بخوانید.

آیینه تهران

نگرش تان را عوض کنید

وقتی مدام از تلفن همراه برای انجام کارهای تجاری، بازی یا صحبت کردن با خانواده و دوستان استفاده می کنید چه احساسی دارید. آیا فکر می کنید وقت تان را تلف کرده اید یا حس می کنید کار مفیدی انجام داده اید.

اگر فکر می کنید زیاد از تلفن همراه استفاده می کنید و اعتیاد به گوشی دارید به طوری که بعد از مکالمات احساس خوبی ندارید و عصبانی هستید و رنجیده خاطر به احتمال زیاد به تلفن همراه تان معتاد هستید. پس طوری برنامه ریزی کنید که فقط برای کارهای ضروری از تلفن همراه در ساعات مشخصی استفاده کنید.

در طی روز چند ساعتی را از تلفن همراه استفاده نکنید. به دوستان، خانواده و همکاران تان هم بگویید که در این مدت حتی اگر یک ساعت باشد شما در دسترس نیستید.

چه چیزی برایتان مهم هست؟

زندگی ما همان چیزی هست که بیشتر به آن توجه می کنیم. به این فکر کنید که دوست دارید بیشتر زمان زندگی تان را صرف چه کاری کنید. خیلی ها از تلفن همراه برای کسب درآمد استفاده می کنند. خیلی از اپلیکشن های مجانی هم به همین دلیل امکان نصب روی تلفن همراه دارد. پیام های تبلیغاتی و انواع و اقسام اپلیکشن های جدید هم روز به روز بیشتر می شود. آیا می خواهید اسیر آن ها شوید یا آن ها در خدمت شما باشند.

پس با یک بررسی دقیق ببینید کدام یک از اپلیکشن ها برای شما کاربرد بیشتر و بهتری دارد. همان را انتخاب کنید و خود را در گیر انواع و اقسام اپلیکشن ها و پیام های تبلیغاتی نکنید.

برای موفقیت و ترک اعتیاد به گوشی تان برنامه ریزی کنید

برای خودتان و موفقیت زندگی هدف تعیین کنید. سپس با بررسی اپلیکیشن هایی که شما را در رسیدن به هدف تان کمک می کند بهترین و مناسب ترین را با توجه به هدف و شرایط زندگی تان انتخاب کنید. لزومی ندارد خود را درگیر انواع و اقسام شبکه های اجتماعی کنید تا مجبور باشید هر لحظه آن ها را آنلاین چک کنید و کلافه شوید.

همین الان دست به کار شوید و برای شروع ترک اعتیاد به گوشی موبایل بعضی از آن ها را از روی تلفن همراه حذف کنید.

برای چک کردن تلفن همراه برنامه ریزی کنید

خیلی از ما وقت و بی وقت مثل زامبی ها به سراغ تلفن همراه می رویم تا پیام ها، ایمیل ها، یادآوری ها یا تبلیغات و خبرها را چک کنیم در حقیقت اعتیاد به گوشی تلفن مان داریم. در صورتی که شرایط کاری تان ایجاب می کند تا تلفن همراه تان ابزار کاری و راه درآمد زایی شما باشد اشکالی ندارد. فقط ساعت های مشخصی را به این کار اختصاص دهید. به راحتی می توانید از زنگ تلفن همراه یا reminder آن برای چک کردن استفاده کنید.

به زبان بدن تان توجه کنید

وقتی دارید با تلفن همراه کار می کنید یا یک مکالمه تلفنی دارید دقت کنید وضعیت بدنی تان و روحی تان چگونه هست. قوز کرده اید؟ درست نفس نمی کشید؟ احساس خوبی ندارید؟ در صورتی که هر کدام از این موارد احساس بدی به شما می دهد زنگ هشداری هست که می گوید اعتیاد به گوشی موبایل دارید و باید هر چه زودتر برای استفاده از تلفن همراه یک برنامه ریزی درست و حسابی اجرا کنید.

گاهی آن را از خودتان جدا کنید

اگر برای دیدن دوستی می روید یا پیاده روی یا فعالیت ورزشی و دورهمی بد نیست تلفن همراه تان را با خودتان نبرید. فقط به یکی از دوستان یا اعضای خانواده بگویید کجا می روید.

از فن آوری برای کنترل فن آوری استفاده کنید

همه تلفن های همراه ابزارهایی برای برنامه ریزی دارند. فقط یکی از آن ها را انتخاب و استفاده کنید که معمولا خود شرکت سازنده توصیه کرده هست. بااستفاده از آن یادداشت برداری کنید، زنگ اخطار را فعال کنید، قرارهای تان را برنامه ریزی کنید. با این روش بدون نگرانی، یک منشی اختصاصی دارید که همه چیز را به شما یادآوری می کند و نگرانی بابت فراموشی کارها چه شخصی چه اجتماعی چه کاری نخواهید داشت.

تقلید نکنید

از آن جا که بیشتر ما به تلفن همراه معتاد شده ایم، به احتمال زیاد به محض دیدن شخصی حتی در آسانسور که دارد تلفن همراهش را چک می کند ما هم بی اختیار گوشی مان را چک می کنیم.

از این به بعد به محض دیدن کسی که گوشی تلفن همراهش را چک می کند به خودتان بگویید من کار متفاوتی انجام می دهم. یک نفس عمیق می کشم و به خودم می گویم چه قدر بدون تلفن همراه انسان موفقی هستم.

به مرگ تان فکر کنید

اگر زمان مرگ تان فرا رسیده باشد دوست داشتید بیشتر زندگی تان صرف انجام چه کاری می شد؟ به خودتان می گویید کاش تلفن همراهم را بیشتر چک می کردم؟ یا کاش در فلان یا بهمان شبکه اجتماعی فعال بودم؟ یا این که فکر می کنید چه کار بهتری می توانستید برای زندگی تان انجام دهید.

کاش وقت بیشتری را با خانواده ام می گذراندم؟ کاش بیشتر کتاب می خواندم؟ کاش بیشتر به خودم توجه می کردم؟ کاش … کاش… کاش…

منبع:

NYtimes

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

پاوو